poniedziałek, 1 lipca 2019

Na bałtyckich kurortach

Kolejny miesiąc zabawy za nami :). Po tańcach, hulańcach biegniemy ochłodzić się w morzu ;).  Witam w województwie zachodnio-pomorskim :)


Wakacje nad Morzem Bałtyckim to nie tylko wylegiwanie się na plaży i zbieranie bursztynów. (chociaż od dawna na plaży nie widziałam żadnego bursztynu :(). W większości nadmorskich miejscowości znajdują się porty rybackie. Jeśli wstaniemy odpowiednio wcześnie kupimy tam świeżą rybę prosto z porannego połowu (mniam). W późniejszych godzinach zawsze możemy wybrać się do smażalni, których nad Morzem Bałtyckim nie brakuje.


To tutaj też, a dokładniej w Szczecinie ma miejsce największa impreza związana z statkami - DNI MORZA - przyciąga tysiące turystów, ale warto, jak się już dopcha i cokolwiek zobaczy xD


Kolejna wspaniałe wydarzenie, które ma miejsce w Wolnie to Festiwal Wikingów :) a jak dobrze pamiętacie, jestem z zawodu mediewistą xD, więc Grunwald i Wolin, to dwie imprezy na których mnie nie może zabraknąć :). Niestety od 4 lat mnie tam nie było, mam nadzieję, że w przyszłym roku już pojadę.A jeśli w ciszy chcecie pozwiedzać, to zapraszam Was do przepięknej Kaplicy Templariuszy w Chwarszczanach, której początki biorą się od roku 1312.


albo koniecznie zwiedźcie zamek książąt pomorskich w Darłowie, powstał w II połowie XIV wieku, czyli w okresie panowania księcia Bogusława V i Elżbiety, córki Kazimierza Wielkiego.


Warto również zobaczyć gotycką katedrę w Kamieniu Pomorskim, ufundował ją w 1176 roku książę pomorski Kazimierz I.

Jedno z moich ulubionych województw :).
A Wy? Jakie miejsca z tego województwa polecacie?

A że to województwo kojarzy mi się z Wikingami i Dniami Morza dlatego tematyką tego wyzwania będą STATKI, OKRĘTY, LATARNIE MORSKIE, RYBKI, MERWY. BOJE, STERY, KOMPASY, KOTWICE, WSZYSTKO CO WIĄŻĘ SIĘ Z STATKIEM :) Banerek NA WASZE PRACE CZEKAM DO 31 LIPCA :)


Kilka  inspiracji z internetu

a to trzy moje prace w tej tematyce :), ale niebawem dołączy do niej kolejna. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Lady Savage

17 komentarzy:

 1. Super i bardzo letni, polski temat. Za niecałe 2 tygodnie wyjeżdżam w okolice Ustronia Morskiego - mam nadzieję, że pogoda będzie udana i że wrócę pod koniec lipca. Liczę, że znajdę ociupinkę czasu by "wyczarować" coś morskiego.
  Te Twoje bieżniki/makatki, to transfer? Cudne są :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudnie było w Sianożętach. I z tej plaży przesyłam karteczkę https://robotkuje-i-bloguje.blogspot.com/2019/07/kartka-z-latarnia-morska.html

   Usuń
 2. O mnie sie Bałtyk marzy ale jeszcze muszę trochę poczekac :) złota rybka niech spełnia marzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie tam jest! Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Morze, nasze morze... Chyba już mi się przejadło, bo nawet upały mnie nie zmobilizowały do wieczornych spacerów po plaży, ale nie zarzekam się.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przesyłam moją pracę na wyzwanie: https://mojecudawianki1.blogspot.com/2019/07/morskie-wyzwanie-hej-za-oknami-jest-od.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 6. https://ela17-mojepasje.blogspot.com/2019/07/wakacyjne-podroze.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Oto moja propozycja https://polusia1212.blogspot.com/2019/07/zaglowka.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Zatem zgłaszam moją łódkę :) i dziękuję za zaproszenie https://creatikon.blogspot.com/2019/07/letni-obrazek.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Oto moja kartka z rybką http://basiapawlak.blogspot.com/2019/07/kartka-z-rybka.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Moje kartki na wyzwanie: jedna z latarnią morską, druga ze sterem: https://serwetki-quillinq.blogspot.com/p/zabawy-wyzwania-wymiany-kartkowe.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Wspaniałe inspiracje.
  Pragnę dołączyć do Twojego wyzwania moim nadmorskim obrazkiem http://monikowepasje.blogspot.com/2019/07/91-marynistyczne-klimaty.html#comment-form
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. W tym roku jeszcze nie byłam nad Bałtykiem. Ale kiedy jestem, to zwykle to jest województwo pomorskie, szczególnie okolice i sama Gdynia. Z województwem zachodniopomorskim kojarzą mi się ogrody Hortulus Spectabilis, które chciałam obejrzeć przy okazji mojego pobytu w Dźwirzynie, ale w poniedziałki akurat mają zamknięte. To chyba znak, że powinnam tam wrócić :)
  Do wyzwania zgłaszam moją shakerową zakładkę do książek z koralikową przywieszką-kotwicą
  https://kulkiniesiulki.blogspot.com/2019/07/zakadka-do-ksiazki-shaker.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam swoją pracę https://eetoilee.blogspot.com/2019/07/dawno-mnie-nie-byo-nie-proznuje-ale-mam.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 14. świetne prace, dziękuję za zabawę ze scrapkowo.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam jeszcze jedną pracę w morskim klimacie: https://robotkuje-i-bloguje.blogspot.com/2019/07/kartka-marynistyczna.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeszcze nie znamy w pełni tego województwa. W tym roku jednak zawitaliśmy w Szczecinie. Bardzo nam się to miasto spodobało. Chętnie jeszcze nie raz wrócimy.

  OdpowiedzUsuń