niedziela, 31 marca 2019

Na Lubelskich Polach

Za nami kolejny miesiąc zabawy. Jak się bawicie? W kwietniu przenosimy się do województwa lubelskiego, kojarzonego głównie z pięknymi pałacami w Zamościu, Lublinie, czy licznymi cerkwiami. 


W tym województwie znajduje się też jedno z najpiękniejszych moim zdaniem miast w Polsce – czyli Kazimierz Dolny. Możemy znaleźć tu wiele atrakcji, przepiękne kamienice, zamek czy wspaniały filmowy festiwal. Byliście w Kazimierzu Dolnym? Ja tak, i pokochałam to miasto od pierwszego spojrzenia.


Uwielbiam też Lubartów, gdzie znajduje się bajeczny pałac Sangruszków z XIX wieku.


Bardzo chciałabym zobaczyć w Kraśniku zamek z XIV wieku,i te piękne widoki, o których tak wiele czytałam, ponoć są tak piękne, że ciężko z zachwytu złapać oddech.


 A Krasnobród! Prywatne miasto szlacheckie znanych rodów m.in.: Lipskich, Leszczyńskich, Zamoyskich, Tarnowskich, z wspaniałym kamieniołomem z cudną basztą, niesamowita kaplica na wodzie, pałac Leszczyńskich. 


Widzicie więc, że  województwo lubelskie swoimi pięknymi starymi zabytkami przyciąga pewnie wielu miłośników historii, łowców zabytków :). Jak ja. Zostałabym tam włóczykijem, na bank! 
Województwo lubelskie to nie tylko zabytki, wiecie, że w tym województwie hoduje się nasze polskie koniki? Tak mamy własną dziką rasę koników :) które żyły tutaj zanim jeszcze ludzie się pojawili, koników co prawda zostało już nie wiele, stąd założono wiele hodowli, by uchronić je od całkowitego wyginięcia.A skoro koniki to łąka, a jest ich tu mnóstwo, bo województwo lubelskie charakteryzuje się malowniczymi krajobrazami. Prawdziwy raj dla oczu. Tylko spójrzcie: I to będzie tematyka naszego wyzwania: KOŃ LUB POLNY WIOSENNY KWIAT
 
Ale uwaga kwiaty, tylko wiosenne, i tylko łąkowe: czyli bez maków, czy chabrów, tulipanów ;), mile widziane, konwalie, zawilce, bazie kotki, mlecze, niezapominajki, pierwiosnki i wiele innych ;). Oto kilka inspiracji:

A oto kilka moich prac w tej tematyce: 

No to zaczynamy :) czas do 30.04 
Serdecznie zapraszam

Lady Savage

20 komentarzy:

 1. Weronika , to koniecznie musisz się do nas wybrać ! To moje rodzinne województwo i wszystko mi jest znane :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja Mama pochodzi z Fajsławic, także w Lublinie też bywałam :) Kocham lubelskie pola!!! A w Kazimierzu Dolnym byłam raz - pamiętam stamtąd Muzeum Tortur, mam kilka zdjęć, coś sobie nawet na ryneczku kupiłam:) Znajomy wysyłałam stamtąd kartki o treści: "Pozdrowienia ze wschodniej części Polski, pachnącej ziołami: tymiankiem, szałwią i majerankiem" - moja Babunia uprawiała te zioła :) Wakacje tam były cudowne!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie śliczne zdjęcia i prace pokazałaś i do tego dzięki opisowi mogłam po raz kolejny dowiedzieć się czegoś nowego na temat województwa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No cóż, nie wypada mi, żebym nie zrobiła pracy, skoro to mój region ;)
  Kazimierz Dolny jest bardzo malowniczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł na zabawę!
  Można się dołączyć w każdym momencie?
  Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejny miesiąc minął i już wiem, że jakoś mi ostatnio nie po drodze z blogowymi zabawami, ale Twojej chętnie pokibicuję :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam trochę przerwy w blogowaniu, ale pomału wracam :) świetna jest ta zabawa! Na Lubelszczyźnie nigdy nie byłam chociaż bardzo bym chciała. Myślę, że uda mi się coś zrobić na Twoją zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że wracasz do blogowania, i już nie mogę się doczekać Twojej pracy :)

   Usuń
 8. To i ja się zgłaszam :) Wpis z "dziełem" tutaj: https://cudnenienudne.pl/fiolety-i-mandale/

  OdpowiedzUsuń
 9. Hejka! Opublikowałam pracę, którą zgłaszam na Twoje wyzwanie. Tu link: https://robotkuje-i-bloguje.blogspot.com/2019/04/zakadka-z-koniem_12.html
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oto moja konwaliowa karteczka http://basiapawlak.blogspot.com/2019/04/kartka-z-konwaliami.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Oto moja praca: https://mojecudawianki1.blogspot.com/2019/04/praca-na-wyzwanie-i-zyczenia-hej.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie zakwitły krokusy :)
  https://misiowyzakatek.blogspot.com/2019/04/wiosenne-kwiaty-ale-nie-tylko.html

  OdpowiedzUsuń
 13. Kartka z konwaliami oraz kartka z koniem:
  http://serwetki-quillinq.blogspot.com/p/zabawy-wyzwania-wymiany-kartkowe.html
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. U mnie skromnie, ale ten koń podobał mi się od dawna:-)
  https://bawelnianeniteczki.blogspot.com/2019/04/w-szalonym-swiecie.html
  Pozdrawiam cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
 15. I jeszcze konik wskoczył :)
  https://misiowyzakatek.blogspot.com/2019/04/i-ha-ha.html

  OdpowiedzUsuń