sobota, 30 listopada 2013

Świąteczne serwetki i serwetka z liliami francuskimi

Witam :P
U mnie duuużo się dzieje :P. Święta za pasem, prezenty, brak siana xD czyli norma. Oto dwie serwetki świąteczne, które są wykrochmalone :P, i do wygrania w moim Candy (szczegóły i zgłoszenia post niżej). Serwetka wyhaftowana na białym płótnie stylem płaskim, o wymiarach 20x20 cm. Muliną Ariadnia, czer. 1554, ziel. ciem. 1688, ziel. jasn. 1686, czarna, brązowa 1514. Plus do tego nici metalizowane firmy Giant Panda : złoty, butelkowy, zielony. Czas: 2-3 dni. Cena: 20 zł.
Niestety zdjęcia robiłam późno wieczorem i nie widać jak się pięknie mieni.


Kolejne moje "dziecko" to serwetka z motywem liści i kwiatów lilii. Wyhaftowana na polskim białym lnie w stylu richelieu nicią białą. Wymiary: 40 x 40. Czas: 7-8. Cena 40 zł. Zdjęcia robione o późnej porze :(.


Na koniec słoiczek xD, nie mam pojęcia na czym polega zabawa z słoiczkami na blogach. Ale wydaje mi się, że to fajne zbierać cały miesiąc zużyte nitki i numerki mulin :P pokazać ostatniego dnia na blogu zdjęcie słoiczka :P, wyrzucić i zbierać od nowa :P w kolejny miesiąc. Oto pierwszy słoiczek o imieniu Listopad.piątek, 22 listopada 2013

Urodzinowo-świąteczne Candy

Witajcie,
Tyle się widzi, na każdym blogu świąteczne candy, że postanowiłam też coś zrobić :P, a że ja mam urodziny 19.12 :P to, będzie to urodzinowo-świąteczna niespodzianka. Zasady są poste, ale inne niż u wszystkich. :P
1. Wyrazić chęć uczestnictwa poprzez komentarz, plus opisać jakąś śmieszną chwilę, która się wydarzyła albo podczas świąt, albo podczas urodzin :).
2. Nie musicie moje Candy umieszczać na blogu, kto chce, nie zmuszam :)

Losowanie odbędzie się 9 grudnia 2013, tak, żeby na święta dotarło. A moim Candy jest widoczna na zdjęciu  serwetka o wymiarach 20x20 cm, wyhaftowana haftem płaskim, a koronka haftem richalieu :) Serwetkę właśnie kończę, potem ją wykrochmalę i umieszczę w następnym poście.  Zapraszam!

Sama uczestniczę w Candy u Violi

 A i pochwalę się, że odebrałam dziś dyplom :3.
wtorek, 19 listopada 2013

Magia świąt

Zbliżają się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia, i udzielił mi się klimat, od wczoraj kończę zaczętą rok temu świąteczną serwetkę w kształcie gwiazdy.
 I wyszyłam już kościółek :P Oto pierwszy kościółek.
Oraz w ruch poszła cała seria małych świątecznych serwetek do wyszycia.


W ostatni weekend byłam na mojej pierwszej konferencji naukowej w Łodzi. Bardzo mi się podobają konferencje :3 i chcę tak jeździć i dyskutować z innymi historykami. Mam masę nowych przyjaciół i wiedzy. Mega zadowolona i wypoczęta :).

niedziela, 10 listopada 2013

Bieżnik z cyrkonią

Proszę oto on, niebiańska niebieskość :) Bieżnik z cyrkoniami. Czas haftowania to około 1 tydzień i pół :). Wymiary 74 cm x 37 cm. Styl haftu: płaski. Mulina: ariadna. Kolory i sztuki:  niebieski jasny 1623 x 2 szt, zielony 1686 x 2 szt, zielony ciemny 1682 x 1szt, niebieski ciemny 1625 x 1 szt, jasny brązowy 1533x 1 szt.

Zamówienia na ten bieżnik można składać mailowo, koszt jednego bieżnika to 56 zł. Zamówiony bieżnik będzie się różnił tylko bawełnianą koronką, której wygląd ustalę z zamawiającym.

Dla Pań, które umieją haftować :) udostępniam ten oto wzór:


A tak po za tym :P odkryłam wczoraj w sklepie tą oto herbatę:

I powiem Wam, że jej smak jest niesamowity! Polecam spróbować :)


piątek, 8 listopada 2013

Żabka :3

Witam :)
Dziś przedstawiam Wam moją, żabkę Weronikę xD. Wzór wzięty z gifu, trochę zmodyfikowałam z pomocą programu do haftu krzyżykowego HAFTIX

I tak oto powstała moja żabka 

 Wymiary żabki to  15x 11 cm. Wyszyta nićmi Adriana. Kocham żabki :3 są takie... takie ... pięknie zielone :3. A serwetka z cykoriami skończona. Aktualnie jest u mojej koleżanki i czeka na obszycie ją bawełnianą koronką. O taką
Mniej więcej będzie wyglądała tak:piątek, 1 listopada 2013

Bieżnik z cykoriami cz. 3

No już prawie koniec :) jeszcze jedna gałązka i wypierzemy, wszyjemy po boku .... hmmm właśnie nie wiem co xD, chyba delikatną niebieską koronkę, albo białą ? Nie wiem. okaże się w praniu :).
Potem na odstrzał pójdzie żaba. Muszę ją skończyć w tym miesiącu.
Postanowiłam też, spróbować wziąć udział w losowaniu :p magicznych candy od Tiny, nie lubię łańcuszków :P i nie jestem za wstawianiem jakich banerów, i czegoś tam, zmuszaniu. Odbieram to jako zmuszanie kogoś, jeśli chcesz to dostać to umieść mój baner u siebie na blogu. No ale trudno :P. A co Wy o tym myślicie?
Ja nie umiem jeszcze zrobić szalika, ale zapraszam inne osoby, które to potrafią do wzięcia udziału  w tej akcji:)